D.U.K.

  • Projektuojant kaminą, patarčiau, kad name būtų vienas lengvų konstrukcijų kaminas, suskirstytas į keletą atskirų kanalų, tiek ventiliacijai tiek ir įvairiems šildymo prietaisams.
  • Niekada negalima sujungti į vieną kaminą kelių kieto kuro kūrenimo prietaisų, nei vienas prietaisas gerai nefunkcionuos. Kiekvienas iš prietaisų turi turėti savo atskirą dūmų kanalą, kuriais dūmais pašalinami iš patalpos į lauką.
  • Taip pat reikia atsižvelgti ir į kamino trauką- (reikia teisingai parinkti dūmtraukio diametrą ir aukštį). Taip pat teisingai pajungti dūmų kanalą nuo kūrenimo įrenginio iki įdėklo ar pristatomo kamino.
  • Statant pristatomąjį kaminą labai svarbu atsižvelgti į šiluminę izoliaciją, kad kuo mažiau perkaistų išorinė sienelė ir neužsidegtų namo degiosios konstrukcijos. Taip pat reikia laikytis saugių atstumų nuo namo perdangų, kad neįvyktų gaisras.
  • Reikia valyti kaminą visuomet laiku. Nevalytame kamine susikaupęs suodžių sluoksnis per laiką virsta smala ir yra didelė tikimybė, kad toks kaminas iš vidaus užsidegs. Viduje kamino temperatūra pasiekia virš 1000c.
  • Dažnai klientai manęs klausia ar reikia židiniui įdėklo. Vienareikšmiai atsakau- TAIP! Dėl dviejų dalykų:
  • Jei kaminas yra be įdėklo, tai šaltas mūras atvėsina dūmą, dėl to sumažėja trauka. Kaminas su įdėklu išlaiko dūmus šiltus ir apsaugo kamino vidų nuo aukštos židinio temperatūros ir tuo pačiu sumažinamas gaisro pavojus iki minimumo.
  • Židiniai dažniausiai kūrenami malkomis. Židinį pajungus rusenimo rėžimu sumažėja temperatūra ir ant vidinių kamino sienelių pradeda kondensuotis drėgmė, kondensatas įsigeria į jas, dūmtraukis vesta ir vyksta pastovus ardomasis poveikis. Toks kaminas tarnaus žymiai trumpiau.

Ar name reikia kamino?

Taip reikia jeigu naudosite dujinį, židinį, krosnelę ar kieto kuro katilą.

Ar papildomai kainuoja kamino detalės?

Ne, kamino detalės įtraukiamos į bendrą kamino kainą.

Ar galiu pats pasidaryti įdėklą?

Taip galite, bet griežtai nerekomenduojame to daryti patiems.

Kaip dažnai reikia valyti kaminą?

Preliminariai kaminą reikia valyti kiekvieno sezono metu (tikrai bus saugu ir ramu kūrentis žiemos metu), bet žinoma kamino valymas priklauso ir kuo kūrenate, kiek laiko kūrenate ir kaip dažnai. Patarimas: išsikvieskite meistrą kuris pasakys ar tikrai reikia valyti.